1. Informuję niniejszym że strona www.nagranie.net przy logowaniu pobiera pliki cookies i wiedzcie o tym.

GRASSSNAKE - Red Fire Dog - 2006

Dyskusja w dziale 'DYSKUSJE O WYDANYCH UTWORACH/ALBUMACH MUZYCZNYCH' rozpoczęta przez Akysz, 1 Styczeń 2012.

 1. Akysz

  Akysz admin nagranie.net Staff Member

  • --- Skład ---
   Altracino- guitar, muza, management

   Bart Kubitz - vocal, texts, art Martinez- guitar, muzaZiemek- bass Szampan- drums

  Zespół grasssnake powstał w Strzegomiu we wrześniu 1997 roku z inicjatywy gitarzysty Aleksandra Traczyka. Skład uzupełniali: Marcin "Szampan" Lemański- bębny, Grzegorz "Balbin"Gąsior- bas. Na początku 1998 roku do zespołu dołączył Marcin Kuszyński na drugiej gitarze, a następnie Bartek Kubica- wokal. Od początku zespół tworzył mieszankę hard rocka, punk-rocka grunge’u i alternatywnej psychodeli.Po raz pierwszy zespół zaprezentował się publiczności w strzegomskim klubie „Kasyno” wiosną 1998 roku.
  23 maja 1999 w klubie „Bolko” w Świdnicy zespół nagrał pierwsze demo zatytułowane „Demonstration”. Od tego czasu grasssnake poświęcił się działalności koncertowej i udziałach w przeglądach(„Oleśnicki Wyskok ”, Przegląd Kapel w Głuchołazach). W styczniu 2001 roku we Wrocławiu została zarejestrowana płyta „Year of the Snake” podsumowująca okres działalności grupy od nagrania pierwszego demo. W kwietniu 2001 koncertem w „5 nutkach” we Wrocławiu grasssnake rozpoczął promocję nowej płyty. Następnie zespół po raz trzeci wziął udział w przeglądzie „Oleśnicki Wyskok” gdzie zdobył główną nagrodę Grand Prix. Jedną z nagród był występ w programie „Rower Błażeja” do którego zespół pojechał w czerwcu. Kolejne sukcesy to prezentacja na antenie Radiostacji, klip i występ w programie „Wkręt” w TVP3 oraz kolejna wizyta w Rowerze Błażeja jako przedstawiciel ruchu Rock Front.W 2002 roku grasssnake zagrał kilka koncertów oraz pracował nad nowym materiałem. Ten rok przyniósł także zmiany personalne na stanowisku basisty. Do zespołu dołączył Ziemek Zalewski, który w maju zadebiutował z zespołem dynamicznym koncertem w Oleśnicy. Po krótkiej przerwie w działalności w październiku 2003 roku zespół reaktywował się w nowym składzie i miejscu. Grasssnake przeniósł się do Wrocławia, gdzie zaczął próby z nowym bębniarzem Michałem Tomasiewiczem oraz basistą PrzemkiemKucharewiczem. Już w lutym w tym składzie zespół nagrał nowy materiał „Union Metal Corporation” we wrocławskim studiu Cri Du Chat. Nową jakość muzyki i właściwą drogę zespołu potwierdziła główna nagroda na Alternative is Dead Festival we Wronkach w czerwcu 2004.Drugiego października grasssnake gra w Oławie ostatni koncert z Michałem na bębnach. Nowym bębniarzem zostaje Leszek Musik, który grał wcześniej w kapelach Cactooz i Transfuzjon. Debiutuje koncertem w ramach Big Star Festival 31.03.2005. W kwietniu 2005 r. do zespołu powraca basista Ziemek Zalewski. W tym składzie zespół zakwalifikował się do półfinałów Big Star Festiwal, Morrock Festiwal w Morągu "Młode Wilki" w warszawskiej Stodole. Z nowym rokiem z zespołu zdecydował się odejść Leszek Musik. Na stanowisko bębniarza powrócił Michał Tomasiewicz- Hanson. W styczniu i lutym 2006 w Bhakti Beat Studio (ex-Cri Du Chat) we Wrocławiu zespół nagrał płytę o tytule RED FIRE DOG" na której znalazło się 12 utworów. W kwietniu zespół podpisuje umowę fonograficzną z wytwórnią Equilibrecords na wydanie albumu Red Fire Dog.Od lutego do czerwca na antenie Polskiego Radia Wrocław zespół walczył w Muzycznej Bitwie, wygrał 3 etapy i zagrał na transmitowanym na żywo koncercie finałowym w studiu Polskiego Radia. Premiera płyty "Red Fire Dog" była 1 września 2006. Płyta miała bardzo dobre recenzje w mediach-w Teraz Rocku 09/2006 została oceniona jako jedna z trzech najlepiej ocenionych krajowych płyt.

  Zespół po wydaniu albumu przeszedł w stan spoczynku, a muzycy poszli swoją drogą zostawiając na szczęście "Red Fire Dog". Aktualne ich losy możecie śledzić poprzez linki na stronie zespołu: www.grasssnake.org

  teledysk promujący płytę:

   

Share This Page